Διήμερη επίσκεψη (9-10 Φεβρουαρίου) στην Προύσα πραγματοποίησε ο Δήμαρχος Ιάσμου, Οντέρ Μουμίν.
Κατά την επίσκεψή του ο Μουμίν συναντήθηκε με σημαίνοντα πρόσωπα στην πολιτική σκηνή της γείτονας χώρας, ενώ είχε και επαφές για αδελφοποίηση του Δήμου Ιάσμου με δήμους της περιφέρειας Προύσας.
Ιδιαίτερο ενδιαφέρον είχε η συνάντηση του Μουμίν με τον Δήμαρχο Γιλντιρίμ, τον κ. Οκτάι Γιλμάζ, καθώς συμφωνήθηκε η συνεργασία των Δήμων Ιάσμου και Γιλντιρίμ, που έκαναν το πρώτο βήμα προς αδελφοποίηση.
Πέραν του Δήμου Γιλντιρίμ, ο Δήμος Οσμανγκαζί θα εκπροσωπήσει επίσης την Τουρκία στις 1 Σεπτεμβρίου 2020 στο «Φεστιβάλ Ειρήνης», που θα πραγματοποιηθεί φέτος για πρώτη φορά στον Ίασμο.
![](https://iasmos.gr/wp-content/uploads/2020/02/WhatsApp-Image-2020-02-12-at-00.08.05-1024x682.jpeg)
![](https://iasmos.gr/wp-content/uploads/2020/02/WhatsApp-Image-2020-02-12-at-00.08.13-1024x682.jpeg)
![](https://iasmos.gr/wp-content/uploads/2020/02/WhatsApp-Image-2020-02-12-at-00.08.21-1024x682.jpeg)
Last modified: 12 Φεβρουαρίου 2020