Εντατικές προσπάθειες για την υιοθεσία των αδέσποτων ζώων ξεκίνησε ο Δήμος Ιάσμου.
Παρουσία του Δημάρχου Οντέρ Μουμίν, που επιχειρεί να βάλει τάξη στο πρόβλημα με τα αδέσποτα, την Τετάρτη 5 Φεβρουαρίου υιοθετήθηκαν δύο αδέσποτα σκυλιά.
Ο Μουμίν, έχοντας αναδείξει την ευαισθησία του για το θέμα και το σεβασμό του στα δικαιώματα των ζώων, ανακοίνωσε πως θα λειτουργεί «Γραμμή Αδέσποτων Ζώων». Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καλούν στο 2534350100 κατά τις ώρες 08:00 – 15:00.
![](https://iasmos.gr/wp-content/uploads/2020/02/1-2.jpg)
![](https://iasmos.gr/wp-content/uploads/2020/02/2-1.jpg)
Last modified: 7 Φεβρουαρίου 2020